Kereviz ile yapabileceğiniz 3 lezzetli yemek tarifi - Keşfet Hepsiburada

 

 

Kereviz Kürü

5 adet kereviz

3 adet limon

6 bardak içme suyu

1 kase maydanoz

Su dışındaki tüm malzemeler blender yardımı ile parçalanır. Bu malzemeler iyice parçalandıktan sonra su eklenerek iyice karıştırılır. Bu karışım süzüldükten sonra ise kenarda bekletilir. Bu karışım her gün yemeklerden önce 2 bardak kadar tüketilir. Bu kür yemeklerden de bir saat önce mutlaka en az iki bardak tüketilmelidir. Kereviz kürü 72 saat sonra ara verilerek yapılmalıdır. Kereviz kürü bir hafta yapıldıktan sonra bir hafta ara verilerek yapılmalıdır.

Faydaları : Kerevizin birbirinden çok yararı bulunmaktadır. Kolesterol miktarını dengeleyen kereviz kürü tansiyonu da kontrol altında tutmaktadır. Kereviz kürünü düzenli tüketmek kandaki stres hormonunu da belli ölçüde azaltmaktadır. Kereviz kürü genel olarak damarların gevşemesini sağlar. Bu da kan dolaşımını rahatlatmaktadır.

Kereviz kürü vücudun iltihaplanmasına karşı da oldukça önem taşır. Yüksek oranda su ve lif içeren kereviz kürü sindirim sistemine de yardımcı olur. Kereviz kürünün idrar söktürücü etkisi de bulunmaktadır. Kereviz kürü kanserden korunmaya yardımcı olur. Kereviz kürünün stres ve iltihaplanmaya karşı koruyucu etkisi vardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR